poslkie dania

Jeśli chcesz spróbować schematycznej kuchni polskiej, przestań kalkulować własne kalorie. Zwyczajowe posiłki są nadzwyczaj obfite oraz w szeregu przypadków zawierają sporo mięsa. Wystarczy jednak spróbować jedynie odrobinę, by odkryć, że są w rzeczy samej smaczne oraz warte kilku kęsów więcej. Najbardziej rekomendowanymi potrawami są: bigos, kotlet schabowy, pierogi oraz gołąbki. Rodacy chwalą się, że dwoma istotnymi artykułami jakie spożywają na co dzień jest chleb i polska kiełbasa.

tradycyjna polska kuchnia Kraków   

•    Tradycyjna kuchnia polska jest autentyczną bombą kalorii, niemniej jednak kiedy raz się jej spróbuje – nie jest się w stanie oprzeć się kuszeniu, żeby nie sięgnąć po więcej.
•    Jest bogata w przeróżne typy mięsa (wieprzowina, kurczak, wołowina) oraz słynna z zdumiewającego chleba oraz rozkosznych kiełbasek (lepszych niż niemieckie!).
•    Menu polskie jest nieprzerwanie wzbogacane o nowatorskie smaki, czasami nawet egzotyczne.

Jakich towarów nie może zabraknąć w szablonowej polskiej kuchni?

W największym stopniu banalnymi składnikami kuchni lokalnej są kapusta kiszona, buraczka, ogórki (korniszony), śmietana, kalarepa, grzyby, kiełbaski oraz wędzona kiełbasa. Pokarm nabiera smaku za pomocą ziół i przypraw takich jak majeranek, koperek, kminek, pietruszka lub pieprz. Najpopularniejsze desery to ciasta oraz ciastka. Kieliszek wódki jest odpowiednim uzupełnieniem świątecznych posiłków i wspomaga strawić dania.

restaurants in Main Market

Skąd lokalna kuchnia czerpie inspirację?

•    Polska kultura zawsze integrowała elementy ze swoimi sąsiadami, można w niej również odszukać w rzeczywistości przepisów o żydowskim pochodzeniu.
•    Obecnie polskie menu ciągle się zmienia, pod wpływem rozmaitych, czasem egzotycznych potraw.
•    Oprócz standardowych restauracji specjalizujących się w lokalnej kuchni, w miastach Polski wolno się rozsmakować też w wegetariańskich bufetach, i w restauracjach podających dania kuchni włoskiej, francuskiej oraz azjatyckiej.

Reasumując – jaka jest szablonowa polska kuchnia?

Ekscytująca, bogata, apetyczna oraz czasem straszna (wszystkie te pikle!). Całe szczęście w sieci można dziś z łatwością znaleźć wszystkie te przepisy kulinarne, potrawy na desery, opisy stereotypowych potraw i optymalne polskie napoje i nasycać się tymi tradycyjnymi smakami na co dzień.